SERVER DOKÜMANLARI


 • DELL PowerEdge Server Portfolio 2016

  DELL PowerEdge Server Portfolio 2016


  The 13th generation of PowerEdge servers represents Dell’s most advanced lineup of rack, tower and converged infrastructure platforms and is designed for the widest range of web, enterprise and hyperscale applications. Delivering new levels of flexibility, efficiency and performance, these systems allow IT organizations to:

  Build a scalable, adaptable infrastructure

  The flexible, adaptable portfolio of PowerEdge servers can be used as modular building blocks to create an agile, future-ready infrastructure, from the remote office to a large-scale data center.

  Manage from anywhere with more automation and new access options

  Dell’s OpenManageportfolio of systems management tools continues to make enterprise management easier and more efficient with increased automation, simpler tools and mobile device access.

  Increase application performance with scalable, efficient in-server storage

  Versatile, powerful in-server storage allows you to accelerate performance of targeted applications with flexible configurations designed to maximize your data center efficiency. 

     Ürün Datasheet'ini İndir

 • DELL PowerEdge R430

  DELL PowerEdge R430

  Güçlü, iki soketli giriş düzeyi raf tipi sunucu, yüksekliği az (1U), derinliği az (24 inç) bir kasada olağanüstü performans, yapılandırma esnekliği, yüksek kullanılabilirlik ve kolay yönetim sağlar.

  Yer kısıtlamasının üstesinden gelmek için en yüksek iki soketli performansına, boyutu değiştirilebilir dahili depolama kapasitesine ve derinliği az bir kasaya gerek duyan raf ortamları için tasarlanmış PowerEdge R430 raf tipi sunucu, yüksek performanslı bilgi işleme (HPC), web tekniğine ve ölçeği genişletilebilen altyapıya mükemmel uyum sağlar. Ayrıca R430, işbirliği ve verimlilik uygulamaları, gözetim ve site güvenliği için çok iyi servis sağlar. Özel yedekleme ve geliştirme sunucusu olarak da aynı şekilde cazip bir seçenektir.

  Performansta doruk noktasını sağlayın

  En yeni Intel® Xeon® işlemci E5-2600 v3 ürün ailesiyle çok çeşitli iş yükleri genelinde güçlü bir performans getirir. 12 DIMM yuvası ve DDR4 bellekle performansa hız kazandırın ve bellek kapasitesi işlem hacmini artırın. Maksimum 10 adet yüksek IOPS özellikli sabit sürücü ve önceki nesillere göre veri işlem hacmini 2 katına çıkaran iki adet PCIe 3.0 I/O yuvasıyla, I/O performansını geliştirin.

  İşlem verimliliğini maksimuma çıkarın

  Yaşam Döngüsü Denetleyicisine sahip tümleşik Dell Remote Access Controller 8'den (iDRAC8) yararlanıp dağıtımı otomatik hale getirerek üretime geçiş sürecine hız kazandırın ve daha iyi bir ROI elde edin. İzleme ve güncellemeye yönelik, kullanımı kolay otomatik çalıştırılabilir araçlarla zaman kazanın ve BT yöneticisinin enerjisini serbest bırakın. Enerji açısından verimli işlemciler, bellek, güç kaynakları ve Fresh Air 2.0 uyumluluğuyla enerji bütçelerini denetim altına alın.

  Daha fazla çok yönlü çalışmayı keşfedin

  Yüksekliği az (1U), derinliği az (24 inç) bir kasayla, yer kısıtlaması olan ortamlara güçlü bir performans getirin. 10 x 2,5" sabit sürücüye ulaşan ölçeklenebilir dahili depolama kapasitesiyle veri patlamasını denetim altına alın. Sanallaştırmaya ve yüksek kullanılabilirlik düzeyine sahip kümelemeye hazır, genişletilebilir bir platformla değişen iş yükü koşullarına esnek bir yöntemle ayak uydurun.


  Ürün Datasheet'ini İndir

 • DELL PowerEdge R530

  DELL PowerEdge R530

  Çok yönlü, hesaplı ve genel kullanıma yönelik iki soketli 2U raf tipi sunucu, çok çeşitli yaygın işletme iş yükleri için dengeli performans ve orta düzeyde ölçeklenebilirlik sağlar.

  Hesaplı, sanallaştırmaya hazır, iki soketli raf tipi bir sunucuya gerek duyan veri merkezlerine yönelik olarak tasarlanan PowerEdge R530, çok çeşitli yaygın iş uygulamaları ve küçük ölçekli sanallaştırmalar için mükemmel bir platformdur. Ayrıca R530, özel geliştirme veya yedekleme sunucusu olarak da çok caziptir.

  Güçlü bir performans sağlayın

  En yeni Intel® Xeon® işlemci E5-2600 v3 ürün ailesiyle çok çeşitli iş yükleri genelinde performansa hız kazandırın. 12 DIMM yuvası ve DDR4 bellekle daha fazla bellek performansı elde edin. Önceki nesle göre veri işlem hacmini iki katına çıkaran üç adet PCIe 3.0 yuvasıyla birlikte beş PCIe yuvası sayesinde I/O performansını artırın.

  İşlem verimliliğini maksimuma çıkarın

  PowerEdge'de yerleşik olarak bulunan ve Yaşam Döngüsü Denetleyicisine sahip tümleşik Dell Remote Access Controller 8'den (iDRAC8) yararlanıp dağıtımı otomatik hale getirerek üretime geçiş sürecine hız kazandırın ve daha iyi bir ROI elde edin. İzleme ve güncellemeye yönelik, kullanımı kolay otomatik araçlarla zaman kazanın ve BT yöneticisinin enerjisini serbest bırakın. Enerji açısından üst düzeyde verimli işlemciler, bellek, güç kaynakları ve Fresh Air 2.0 uyumluluğuyla enerji bütçelerini denetim altına alın.

  Daha fazla çok yönlü çalışmayı keşfedin

  Maksimum 8 x 3,5" sabit sürücü desteğiyle, verilerdeki artışa kolayca uyum sağlayın. Veri koruma ve optimum performans için bir dizi RAID seçeneği arasından seçin yapın. Sanallaştırmaya ve yüksek kullanılabilirlik düzeyine sahip kümelemeye hazır, genişletilebilir bir platformla değişen iş yükü koşullarına esnek bir yöntemle ayak uydurun.


  Ürün Datasheet'ini İndir

 • DELL PowerEdge R630

  DELL PowerEdge R630

  With computing capability previously only seen in 2U servers, the ultra-dense PowerEdge R630 two-socket 1U rack server delivers an impressive solution for virtualization environments, large business applications or transactional databases.

  The PowerEdge R630 server is versatile and highly configurable for a variety of solutions, delivering the latest Intel® Xeon® processor E5-2600 v3 product family, 24 DIMMs of high-performance DDR4 memory and a broad range of local storage options.

  Deliver peak performance

  Build a blazingly fast transactional database with the R630 24 all-flash drive configuration. Combine the density, scalability and performance of 24 1.8” SSDs with dual-PERC capability to deliver a superior solution that can boost performance by storing an entire database. When combined with the SanDisk® DAS Cache solution, the R630 can help increase OLTP transactions and concurrent usage for latency-sensitive applications, such as e-commerce or financial trading.

  Discover greater versatility

  With up to 24 DIMMs of memory, and configured with up to 10 2.5” drives, the R630 can provide a dense, resource-rich midsized virtualization environment to drive business Intelligence applications, from customer relationship management (CRM) to enterprise-resource planning (ERP), while it saves on space, energy and capital costs.

  You can also increase the speed of data access using up to four NVMe PCIe Express Flash devices with Fluid Cache technology – and share that caching advantage across other networked servers.

  Maximize operational efficiency

  Quickly and securely monitor or modify critical server settings “at the box” with the iDRAC Quick Sync bezel with embedded near field communication (NFC) capability. Use a handheld device with the bezel to quickly check system health details, and use iDRAC Direct to easily deploy or modify settings across multiple servers with a USB key or laptop, eliminating the potential for configuration errors.


  Ürün Datasheet'ini İndir

 • DELL PowerEdge R730

  PowerEdge R730

  A highly versatile, two-socket 2U rack server with impressive processor performance, a large memory footprint, extensive I/O options and a choice of dense, highperformance storage or low-cost, high-capacity storage.

  The PowerEdge R730 excels at a wide range of very demanding workloads for midsized and large enterprises, such as data warehouses, e-commerce,virtual desktop infrastructure (VDI), databases and high-performance computing HPC) as a data node. When configured with 3.5” drives, the R730 provides up to 48TB of rapidly accessed storage for databases, business intelligence and HPC applications.

  Deliver peak performance

  Drive peak compute performance across a variety of workloads with the Intel® Xeon® processor E5-2600 v3 product family and state-of-the-art DDR4 memory. Boost data access for applications with up to 16 x 12Gbps SAS drives and high-performance dual RAID. Take advantage of advanced accelerators and GPUs to maximize performance in HPC, VDI and imaging environments.

  Discover greater versatility

  With 24 DIMMs of high-capacity, low-power DDR4 memory, seven PCI Express® (PCIe) 3.0 expansion slots and highly scalable local storage, the R730 is extremely flexible. Create a dense, resource-rich virtualization environment with up to 16 2.5” drives. Combine that with the R730’s GPU capability to save infrastructure costs and consolidate management operations in a scalable and centralized virtual desktop environment. The GPU option also makes the R730 an excellent choice as a midrange medical imaging solution.


  Ürün Datasheet'ini İndir

 • DELL PowerEdge R730xd

  DELL PowerEdge R730xd

  Yeni 13. nesil PowerEdge sunuculardan olan dikkat çekici PowerEdge R730xd ile sunucu tabanlı depolama esnekliğini ve performansı maksimuma çıkarın. 18 x 1,8 inç SATA SSD de dahil olmak üzere katmanlamayı destekleyebilen isteğe bağlı bir sunucu içi karma depolama yapılandırması ve bir 2S/2U sisteminde 28 adede kadar sürücü kapasitesiyle R730xd; depolama kullanımı, performans ve maliyet arasında optimum denge sunar.

  İstediğiniz yerde flash depolama alanı: Yeni flash uyumlu yapılandırmalar, daha hızlı uygulama performansı için daha hızlı veri erişimi anlamına gelir. Yapılandırmalar 1,8 inç SATA SSD'ler, 12 GB SAS SSD'ler ve isteğe bağlı Dell Fluid Cache for SAN ve SanDisk DAS Cache uygulama hızlandırma teknolojisi sunan ultra yüksek performanslı NVMe Express Flash PCIe sürücülerini içerir.

  • SSD’leri esnek bir şekilde kullanarak, uygulama performansını maksimuma çıkarın. Esnek bölgelere ayırma ve çift PERC kartlarıyla, 4 SSD + 20 HDD, 8 SSD + 16 HDD veya 12 SSD + 12 HDD yapılandırmalarında SSD’leri esnek bir şekilde kullanarak performansı maksimuma çıkarabilirsiniz.
  • "Akıllı" verileri önbelleğe almak için flash sürücüleri kullanırken aynı anda NL-SAS/SATA HDD'lerle 48 TB'a2 kadar sunucu tabanlı depolama alanına sahip olarak veritabanı performansını artırın.
  • NVMe sürücüleri ile Dell önbelleğe alma çözümlerini birleştirerek OLTP uygulamaları için eşzamanlı kullanımını ve sistem yanıt hızını artırın.
  • Verilerin gerektiği zamanda gerektiği yerde olmasını sağlamak için geleneksel sabit sürücülerle katı hal flash sürücüleri birleştirerek hizmet olarak BT (XaaS) sağlayıcıları, Big Data (Hadoop) kullanıcıları ve ortak konumda barındırma için verimli, yüksek performanslı ölçeklenebilir depolama alanı sunun.


  Birleşik iletişim ve işbirliği

  Gelişmiş ağ iş hacmine ve en yeni Intel® Xeon® işlemci E5-2600 v4 ürün ailesine sahip olan PowerEdge R730xd, SharePoint, Lync, Exchange ve birleştirilmiş iş birliği ortamlarınız için gerekli performansı sunar.

  • Önceki nesillerden yüzde 33 daha fazla depolama sürücüsü kapasitesiyle daha fazla sayıda, daha büyük ve daha düşük maliyetli posta kutularına sahip olun.
  • Daha önceki nesillerden yüzde 15'e kadar daha fazla belek bant genişliğiyle yanıt sürelerini geliştirin ve Dell Seçkin Ağ Adaptörleri'nin özelleştirilebilir iş hacmiyle IO performansının artmasına yardımcı olun.
  • Önceki nesillere göre iki kat daha fazla önbelleğe ve iş hacmine sahip 12 GB PERC9 RAID denetleyicileriyle genel olarak Exchange performansını artırın.
  • Artırılmış sayıda işlemci çekirdeğine doğrudan daha fazla VM eşleyerek sanal ortamlarda Lync performansı ve yanıt süreleri için optimizasyon sağlayın.


  Depolama sanallaştırma

  Yuva başına 22 adede kadar çekirdeğe sahip olan en yeni Intel® Xeon® işlemci E5-2600 v4 ürün ailesi, sanallaştırılmış yerel depolama alanı da dahil olmak üzere sanal ortamlarda bugünün farklı iş yüklerini desteklemek için gerekli döngüleri ve iş parçacıklarını sağlar. Bu dağıtımları daha da geliştirmek için R730xd şu özellikleri sunar:

  • Önceki nesil DDR3 RAM ile kıyaslandığında yüzde 30'a kadar daha az güç kullanarak düğüm başına daha fazla, daha geniş ve daha yüksek performanslı sanal makineleri destekleyen DDR4 RAM
  • Önceki nesillere göre iki kat daha fazla depolama bant genişliğine sahip çok modlu RAID denetleyicileri
  • Microsoft Depolama Alanları, VMware® Virtual SAN™ (vSAN) ve OpenStack Ceph gibi yazılım tanımlı depolama (SDS) çözümleriyle uyumluluk


  Ürün Datasheet'ini İndir

 • DELL PowerEdge R930

  DELL PowerEdge R930


  Ölçeklenebilirlik ve hız için tasarlandı


  CRM, ERP, OLTP ve bellek içi veritabanları dahil olmak üzere en zorlu kurumsal uygulamalarınızın performansını en üst düzeye çıkarın. PowerEdge R930, işlemlerin ve çalışmaların en iyileştirilmesi için esnek bir biçimde ölçeklendirilir, ayrıca gecikme süresini önemli ölçüde azaltabilir. En yeni Intel® Xeon® işlemci E7 v4 ürün ailesinden (işlemci başına 24 adede kadar çekirdek) yararlanan 4 soketli R930, neredeyse her türlü zorluğun üstesinden gelecek şekilde ölçeklendirilebilir.

  • 96 DIMM'de 6 TB'a kadar DDR4 belleğe erişmek için 96 işlemci çekirdeğinin tamamını kullanın.
  • Sekiz adede kadar PCIe SSD ile bilgisayar, bellek ve I/O performansını en iyileştirin.
  • Intel E7 RAS özelliklerini kullanarak iş ile ilgili kritik ve veri açısından yoğun uygulamaları koruyun.

  Otomasyonla gelen kolaylık


  PowerEdge yerleşik sunucu zekasıyla fiziksel, sanal, yerel ve uzak ortamlarda Dell sunucuları verimli bir şekilde yönetin --- Yaşam Döngüsü Denetleyicisi ve OpenManage Essentials özellikli tümleşik Dell Uzaktan Erişim Denetleyicisi (iDRAC8). OpenManage; dağıtım, güncelleme, izleme ve bakım dahil olmak üzere en sık gerçekleştirilen sunucu yönetimi görevlerini yüklü İşletim Sistemi veya sanal makine denetleyicisinden bağımsız olarak aracısız otomatik hale getirir.

  • Sıfır temasla otomatik dağıtım özelliğini kullanarak kurulum süresini yüzde 99'a kadar azaltın.
  • Sunucuları ilkeleriniz doğrultusunda güncelleyerek harcanan zamanı yüzde 92'ye kadar azaltın.
  • Mevcut VMware®, Microsoft veya BMC Yazılımı konsollarınızla aynı OpenManage Entegrasyonu avantajlarından yararlanın.

  Uygulamalara hız kazandırın


  Tek bir R930'un kapsamlı dahili kaynaklarını kullanarak lisans maliyetlerini azaltma yoluyla uygulamalara hız kazandırıp bilgi işlemlerini en iyileştirin. 96 DIMM yuvası ve 24 sabit sürücü ile, her türlü iş yükü talebine kolayca uyarlanabilir.

  • Düşük sahip olma maliyeti, daha küçük DIMM'ler ile uygun maliyetli ölçekleme belleği mevcuttur.
  • Belirli uygulamalar için en iyileştirilmesi amacıyla SSD ve SAS sürücülerine sahip mimari dahili depolama sunulur.
  • Çift PCI Gen 3 RAID kartlarının kullanımıyla çift I/O bant genişliği sunulur

  Neredeyse tüm kurumsal iş yüklerine uyarlayın


  Kurumlar için özellikle tasarlanan R930, iş ihtiyaçlarınızı karşılamanız için gerekli tüm güce ve kapasiteye sahiptir.

  • Büyük uygulamalarınızı hızlandırın (ERP, CRM, iş zekası): İşletmenin büyümesiyle ilgili taleplere hızlı bir şekilde yanıt verme kapasitesinden yararlanın.
  • Kurum genelindeki birden çok uygulamayı birleştirerek tek bir sunucu kullanın.
  • Kritik iş-uygulama verilerine daha hızlı erişim sağlamak ve müşteri yanıt sürelerini azaltmak için bellek içi veritabanı özelliğini kullanın.
  • SAN ortamlarını etkili bir şekilde destekleyin: Sekiz adede kadar Express Flash SSD ile birlikte SAN için Dell Fluid Önbellek teknolojisini kullanın.
  • Eski RISC ortamından daha çevik ve geleceğe hazır bir veri merkezine geçiş yapın


  Ürün Datasheet'ini İndir

SERVER DOKÜMANLARI