Delphix - Veri Sanallaştırma ve Veri Maskeleme Çözümü

Raporlama, Test ve Geliştirme ortamlarınızı dakikalar içinde self servis olarak hazırlayın. Hem de veriler maskelenmiş biçimde.

Veri Sanallaştırma ve Veri Maskeleme

BT ekiplerinin önceliklerinden birisi uygulama taleplerini en kısa sürede karşılayıp bunu da en az hatayla yapmaktır.
Test süreçleri bu konuda önemli adımlardan birisi. Ne kadar kaliteli ve güncel veriyle test yapılırsa canlı ortamda o kadar az hata yaşanır.
 
Test verisini hazırlanması farklı birimleri içeren uzun bir süreç. Bir çok farklı birim bu sürecin parçası bu nedenle de ister istemez çok zaman alıyor.


Delphix bu süreci kısaltmayı ve otomatize etmeyi sağlıyor.
 
Uygula ve geliştirme de hızlı ürün sunmada , CI (Continuous integration) ve CD (Continuous Delivery/Deployment) süreçlerini uygulamada ciddi faydalar sağlıyor.  


Test ortamlarının hazırlanması için bir çok süreç otomatize edilmiş olsa da hala manuel veya scriptlerle yapılan ve en çok zaman alan verinin kopyalanması ve en önemli konulardan olan verinin maskelenmesi konularına odaklanmış bir çözüm.
 
Delphix veri sanallaştırma teknolojisi ile verinin provision edilme sürecinin haftalar/günler seviyesinden dakikalar seviyesine indiren, veri maskeleme yetkinliğiyle test ortamlarının oluşturulması veya 3.partilerle veri paylaşma sürecini self servis hale getirmemizi sağlayan bir çözüm. Bunu SAP, Oracle, Mainframe, MS SQL, mariadb, postgresql  gibi bir çok veri tabanı için yapabiliyor.
 
Delphix ile
  • Yazılım ekipleri güncel verilerler testlerini yapabilir ve canlı ortamlardan çıkabilecek hataları azaltabilir
  • BI&Raporlama ekipleri aynı verinin birden fazla kopyasına çok hızlı erişip, ETL süreçlerini sadeleştirebilir ve raporlarını talep edilen zamanlar için oluşturabilir
  • QA ve Test ekipleri istedikleri sıklıkta veriyi güncelleyerek testleri yapabilir
  • BT operasyon ekipleri talepleri çok hızlı cevap verebilir


Desistem Çözüm Danışmanlarına Ulaşın

* Kişisel verileriniz Aydınlatma Metni kapsamında işlenmektedir.

VERİ SANALLAŞTIRMA VE VERİ MASKELEME