DOKÜMAN KATALOĞU

Versa SD-WAN'dan fazlası

Versa ile kendi sanal operatörünüzü kurun ve yönetin

Versa SD-WAN & SD-Secure

Versa SD-WAN neler yapıyor, hangi problemlerimiz çözüyor?

 

Geniş alan ağı( WAN) neler olup bittiğini  çok fazla bilmediğimiz ve yönetemediğimiz bir katman. Özellikle çok şubeli yapılarda bu katman hizmet kalitesi için daha da kritik.

Mevcutta kullandığımız geleneksel network çözümleri yönetim için fazla karmaşık, pahalı ve yıkıcı teknolojilere ayak uydurmak için yeterli hız ve çevikliğe sahip değil.

Versa, SD-WAN teknolojisiyle bu katmanı yazılım tanımlı bir yapıya taşıyarak WAN’da neler olduğunu görmemizi ve bu katmanı yönetebilmemizi sağlıyor.

WAN’da izlenebilir ve yönetilebilir bir yapıya kavuşunca;

  • Uygulamalara ait performans ve kullanım bilgileri görüntüleyebilir, bunlara göre politikalar belirleyip uygulayabilir hale geliyoruz.
  • Uygulamalar için belirlenen kurallarla erişim hatları arasında dinamik olarak en performanslı olan yol izleyerek uygulamalarımızın daha performanslı çalışmasını sağlıyoruz. Uygulamalar için SLA’ler belirleyebiliyoruz.
  • Geleneksel network çözümlerinden sıkıntı yaşadığımız WAN raporlamayı, uygulama seviyesinde ve uçtan uca ağ performansı yönetip ve izleyebiliyoruz.Gerçek zamanlı olarak tüm lokasyonlar ve hat bağlantılarını raporlayabiliyoruz.
  • Uçtan uca verilerimizi yüksek güvenlik seviyesinde şifrelenerek gönderiyoruz. UTM ve NGFW servisleri ile de ekstra güvenlik sağlıyoruz.
  • Cihazları konsolide ederek şubeler için tek kutuda yazılımsal tanımlı yapısı ile router, access point, UTM,NGFW sunuyoruz.
  • Birden fazla data bağlantısıyla (ME,LTE,uydu,internet,..) aktif olarak çalışabilir hem kapasite artışı hem de yedeklilik sağlıyoruz.
  • Farklı bağlantı tiplerini birleştirip düşük maliyetlerle yüksek bant genişliği sağlayabiliyoruz.

Tüm bunları yaparken uç noktadaki cihaz kurulum ve değişikliklerini merkezi olarak güvenli bir biçimde yapabiliyoruz.

 

Versa SD-WAN konusunda en önemli, dominant oyunculardan biri. Sadece WAN’ı yönetmiyor üzerinde güvenlik anlamında da çözümler ekliyor.   Bunu yaparken de bizleri komplex ve yönetimi zor mimarilerle başbaşa bırakmıyor.