DELL PowerEdge R730xd

DELL PowerEdge R730xd

Yeni 13. nesil PowerEdge sunuculardan olan dikkat çekici PowerEdge R730xd ile sunucu tabanlı depolama esnekliğini ve performansı maksimuma çıkarın. 18 x 1,8 inç SATA SSD de dahil olmak üzere katmanlamayı destekleyebilen isteğe bağlı bir sunucu içi karma depolama yapılandırması ve bir 2S/2U sisteminde 28 adede kadar sürücü kapasitesiyle R730xd; depolama kullanımı, performans ve maliyet arasında optimum denge sunar.

İstediğiniz yerde flash depolama alanı: Yeni flash uyumlu yapılandırmalar, daha hızlı uygulama performansı için daha hızlı veri erişimi anlamına gelir. Yapılandırmalar 1,8 inç SATA SSD'ler, 12 GB SAS SSD'ler ve isteğe bağlı Dell Fluid Cache for SAN ve SanDisk DAS Cache uygulama hızlandırma teknolojisi sunan ultra yüksek performanslı NVMe Express Flash PCIe sürücülerini içerir.

 • SSD’leri esnek bir şekilde kullanarak, uygulama performansını maksimuma çıkarın. Esnek bölgelere ayırma ve çift PERC kartlarıyla, 4 SSD + 20 HDD, 8 SSD + 16 HDD veya 12 SSD + 12 HDD yapılandırmalarında SSD’leri esnek bir şekilde kullanarak performansı maksimuma çıkarabilirsiniz.
 • "Akıllı" verileri önbelleğe almak için flash sürücüleri kullanırken aynı anda NL-SAS/SATA HDD'lerle 48 TB'a2 kadar sunucu tabanlı depolama alanına sahip olarak veritabanı performansını artırın.
 • NVMe sürücüleri ile Dell önbelleğe alma çözümlerini birleştirerek OLTP uygulamaları için eşzamanlı kullanımını ve sistem yanıt hızını artırın.
 • Verilerin gerektiği zamanda gerektiği yerde olmasını sağlamak için geleneksel sabit sürücülerle katı hal flash sürücüleri birleştirerek hizmet olarak BT (XaaS) sağlayıcıları, Big Data (Hadoop) kullanıcıları ve ortak konumda barındırma için verimli, yüksek performanslı ölçeklenebilir depolama alanı sunun.


Birleşik iletişim ve işbirliği

Gelişmiş ağ iş hacmine ve en yeni Intel® Xeon® işlemci E5-2600 v4 ürün ailesine sahip olan PowerEdge R730xd, SharePoint, Lync, Exchange ve birleştirilmiş iş birliği ortamlarınız için gerekli performansı sunar.

 • Önceki nesillerden yüzde 33 daha fazla depolama sürücüsü kapasitesiyle daha fazla sayıda, daha büyük ve daha düşük maliyetli posta kutularına sahip olun.
 • Daha önceki nesillerden yüzde 15'e kadar daha fazla belek bant genişliğiyle yanıt sürelerini geliştirin ve Dell Seçkin Ağ Adaptörleri'nin özelleştirilebilir iş hacmiyle IO performansının artmasına yardımcı olun.
 • Önceki nesillere göre iki kat daha fazla önbelleğe ve iş hacmine sahip 12 GB PERC9 RAID denetleyicileriyle genel olarak Exchange performansını artırın.
 • Artırılmış sayıda işlemci çekirdeğine doğrudan daha fazla VM eşleyerek sanal ortamlarda Lync performansı ve yanıt süreleri için optimizasyon sağlayın.


Depolama sanallaştırma

Yuva başına 22 adede kadar çekirdeğe sahip olan en yeni Intel® Xeon® işlemci E5-2600 v4 ürün ailesi, sanallaştırılmış yerel depolama alanı da dahil olmak üzere sanal ortamlarda bugünün farklı iş yüklerini desteklemek için gerekli döngüleri ve iş parçacıklarını sağlar. Bu dağıtımları daha da geliştirmek için R730xd şu özellikleri sunar:

 • Önceki nesil DDR3 RAM ile kıyaslandığında yüzde 30'a kadar daha az güç kullanarak düğüm başına daha fazla, daha geniş ve daha yüksek performanslı sanal makineleri destekleyen DDR4 RAM
 • Önceki nesillere göre iki kat daha fazla depolama bant genişliğine sahip çok modlu RAID denetleyicileri
 • Microsoft Depolama Alanları, VMware® Virtual SAN™ (vSAN) ve OpenStack Ceph gibi yazılım tanımlı depolama (SDS) çözümleriyle uyumluluk


SERVER DOKÜMANLARI